Sponsor tytularny

KROSS to największy polski producent rowerów, lider lokalnego rynku i jedna z najważniejszych firm tej branży na europejskim rynku. Źródłem sukcesu marki jest wierność dewizie „dwa koła jedna pasja” idąca w parze z przywiązaniem do wysokiej jakości i nowoczesnych technologii. Zespół inżynierów składający się z najwyższej klasy specjalistów dba o to, by rowery KROSS były innowacyjne, atrakcyjne wizualnie i wyróżniające się na tle konkurencji. To ich dziełem są np. autorskie zawieszenie RVS czy unikalne konstrukcje ram. Marka oferuje rowery górskie i szosowe dla amatorów, jednoślady trekkingowe, miejskie oraz dziecięce. Oczkiem w głowie KROSS są rowery sportowe na których zawodnicy Kross Racing Team zwyciężają w klasyfikacji generalnej najtrudniejszych maratonów w Polsce i na świecie.

Sponsorzy

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank oferuje klientom indywidualnym produkty oszczędnościowo-inwestycyjne oraz szeroką gamę kredytów (m.in. mieszkaniowych oraz konsumenckich). Należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w Polsce. Przedsiębiorstwom dostarcza rozwiązania z zakresu finansowania działalności na rynku krajowym i międzynarodowym.

Realizacja programu „MSIT – MTB, SZOSA I TOR” – projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki wspierający kolarstwo w Polsce.

MITAS. Jest wiodącym europejskim producentem gumy z ponad 100-letnią tradycją. Niezawodność i wysoka jakość produkcji są zgodne z międzynarodowymi standardami certyfikowanymi przez Swiss Company SGS Zurich. Naszym celem jest dostarczenie odpowiedniej ilości i jakości we właściwym czasie zgodnie z wymaganiami naszych harmonogramów klientów. Dzięki ciągłemu monitorowaniu każdego z naszych procesów produkcyjnych zapewniamy osiągnięcie naszego celu.

DT Swiss - nazwa ta związana jest z produktami najwyższej klasy. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji szprych. Przez lata linia produktów została rozszerzona. Mając na celu tworzenie wysokiej jakości produktów za pomocą innowacyjnych projektów, DT Swiss stał się wiodącym producentem szprych, nypli, piast, felg, kompletnych kół oraz amortyzatorów.

Od roku 1924 firma ABUS zapewnia miłe poczucie bezpieczeństwa na całym świecie. Jako niemiecki producent wysokiej jakości systemów bezpieczeństwa firma ABUS dba, aby jej produkty były niezawodne i trwałe oraz cechowały się maksymalną łatwością obsługi.

Full Speed Ahead (FSA) produkuje światowej klasy komponenty do rowerów szosowych i górskich. Firma aktywnie wspiera najlepsze teamy kolarskie świata.

Nasze zaangażowanie w sport oraz podejście do innowacji, designu i produkcji jest dla nas kluczowe. Jesteśmy dumni z nieustannego inwestowania w naszą gamę produktów, zapewniającą najlepsze komponenty - zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów.

Sponsorzy techniczni

Produkty Shimano wprowadzają wiele technologicznych innowacji do rowerów szosowych, górskich, miejskich i trekkingowych. Stosowanie zaawansowanych technologii pozwala podnieść wytrzymałość oraz poprawić wyniki zawodników. Nowe rozwiązania wprowadzane są do pełnej gamy produktów Shimano, przez co może z nich skorzystać każdy rowerzysta.

Quest to Polski producent profesjonalnej odzieży sportowej przeznaczonej dla kolarzy. Do produkcji stroi firma używa najlepszych materiałów, nici oraz maszyn z możliwością indywidualnego dostosowania produktu finalnego.

KS to wiodąca marka regulowanych sztyc I zawieszeń. KS zawsze wdrażał najnowocześniejsze technologie do swoich produktów, będąc jednocześnie klasą wśród swoich rywali na polu sztyc regulowanych. Z najlepszymi zawodnikami osiągał wyznaczone cele. Zawodnik ze sztycą KS jako pierwszy użytkownik tego elementu wygrał wyścig UCI World XC Eliminator.