Sponsor tytularny

KROSS to największy polski producent rowerów, lider lokalnego rynku i jedna z najważniejszych firm tej branży na europejskim rynku. Źródłem sukcesu marki jest wierność dewizie „dwa koła jedna pasja” idąca w parze z przywiązaniem do wysokiej jakości i nowoczesnych technologii. Zespół inżynierów składający się z najwyższej klasy specjalistów dba o to, by rowery KROSS były innowacyjne, atrakcyjne wizualnie i wyróżniające się na tle konkurencji. To ich dziełem są np. autorskie zawieszenie RVS czy unikalne konstrukcje ram. Marka oferuje rowery górskie i szosowe dla amatorów, jednoślady trekkingowe, miejskie oraz dziecięce. Oczkiem w głowie KROSS są rowery sportowe na których zawodnicy Kross Racing Team zwyciężają w klasyfikacji generalnej najtrudniejszych maratonów w Polsce i na świecie.

Sponsorzy

BZ WBK – Bank Zachodni WBK należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych w Polsce. Grupa Banku Zachodniego WBK to usługi maklerskie, zarządzanie aktywami, funduszami inwestycyjnymi, leasing, faktoring oraz pełna oferta bancassurance. Głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK jest Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

SRAM został założony w 1987 roku w Chicago, IL, z komponentem, który zmienił definicję zmiany biegów w rowerze - Grip Shift. W ciągu lat firma SRAM rozwijała się dodając do swojej oferty kolejne podmioty: Sachs, RockShox, Avid, Truvativ i Zipp. SRAM jest dobrym przykładem firmy, która stara się zaspokajać wszelkie potrzeby pasjonata rowerowego dostarczając większość części potrzebnych do produkcji roweru.

Rock Shox pionierem zawieszenia rowerowego od 1989 roku. W ciągu trzech dziesięcioleci firma pomogła prowadzić i wspierać rozwój kolarstwa górskiego. W 2002 roku RockShox stał się częścią firmy SRAM, łącząc sprawdzoną linię produktów z wizjonerskim, innowacyjnym podejściem inżynierów SRAM.

DT Swiss - nazwa ta związana jest z produktami najwyższej klasy. Początkowo firma specjalizowała się w produkcji szprych. Przez lata linia produktów została rozszerzona. Mając na celu tworzenie wysokiej jakości produktów za pomocą innowacyjnych projektów, DT Swiss stał się wiodącym producentem szprych, nypli, piast, felg, kompletnych kół oraz amortyzatorów.

Schwalbe to wiodący producent opon rowerowych w Europie, z siedzibą w Niemczech. Firma produkuje tylko opony rowerowe i ma tylko jeden cel: produkować najlepsze opony rowerowe na świecie!

Enervit wraz z Centrum Badań Enervit czuwa nad jak najlepszym doborem produktów najwyższej jakości. Oczywiście niezbędna do opracowania najlepszych na rynku odżywek jest wymiana doświadczeń z zawodnikami, specjalistami oraz innymi osobami wybierającymi aktywny i zdrowy tryb życia.

Quest to Polski producent profesjonalnej odzieży sportowej przeznaczonej dla kolarzy. Do produkcji stroi firma używa najlepszych materiałów, nici oraz maszyn z możliwością indywidualnego dostosowania produktu finalnego.

Wszystko rozpoczęło się od problem wagi. Marka Tune słynie z produkcji jak najlżejszych komponentów przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości. Od tego roku części Tune znajdą się w rowerach startowych zawodników Kross Racing Team.

Sponsorzy techniczni

VIKING – Polska marka sportowa, której właścicielem jest LARIX. Firma od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje na polskim rynku będąc dystrybutorem światowej sławy marek sportowych. Obecnie poza niezawodnie funkcjonującą kolekcją zimową (rękawice, czapki, bandany, outdoor, bielizna termoaktywna), powstała świetnie zapowiadająca się oferta letnia, w której znaleźć można ultralekkie czapki, rękawice „running”, produkty outdoor, kije trekkingowe oraz bieliznę termoaktywną.

UVEX jest firmą rodzinną z siedzibą w Niemczech, założoną w 1926 r. Na początku lat 30 XX wieku marka wyprodukowała swe pierwsze gogle. Z roku na rok producent zwiększał swój asortyment oferując, oprócz gogli, najwyższej, jakości kaski narciarskie i rowerowe, okulary sportowe i lifestyle oraz ochraniacze.


Okulary Adidas Eyewear muszą poradzić sobie w każdych warunkach. Inżynierowie cały czas ściśle współpracują ze sportowcami w celu ulepszania produktów. Adidas Eyewear to nie kolejna para okularów, ale produkt pozwalający uzyskać lepsze wyniki.