Ötztaler MTB
Festival Haiming - podsumowanie

2

Ötztaler MTB Festival Haiming - Ondřej Cink na piątym miejscu

Ondřej Cink po bardzo udanym dla siebie i całego zespołu Kross Racing Team Absa Cape Epic nie zwalnia tempa. Czech podczas odbywającego się w niedzielę Ötztaler MTB Festival Haiming zajął piąte miejsce, pokazując, że po trudach ścigania w Republice Południowej Afryki proces regeneracji przebiega wzorowo.

Cink, który był jedynym zawodnikiem Kross Racing Team startującym w Austrii, od samego startu utrzymywał się w czubie stawki, długo plasując się na trzeciej pozycji. Ostatecznie dał się wyprzedzić jeszcze dwóm rywalom i zakończył zmagania jako piąty, co biorąc pod uwagę mocną obsadę zawodów oraz fakt, że Czech ma „w nogach” zakończony 24 marca Absa Cape Epic, jest bardzo dobrym rezultatem.

„Uważam, że był to w wykonaniu Ondřeja bardzo dobry wynik. W starciu z niezwykle mocnymi rywalami zajął on piąte miejsce, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed dalszą częścią sezonu” – mówił menedżer Kross Racing Team, Kornel Osicki. Sam Cink, mimo dobrego rezultatu, czuł jednak mały niedosyt, choć podkreślił, że występ w Haiming miał być dla niego jedynie formą przygotowań do pierwszych zawodów Pucharu Świata, które już w połowie maja odbędą się w niemieckim Haiming.