Brązowy medal Mai
na Igrzyskach Europejskich w Baku!

7

Reprezentantka Polski Maja Włoszczowska, która na co dzień jeździ w barwach Kross Racing Team, zajęła 3. miejsce podczas zawodów I Igrzysk Europejskich.

 Już na początku wyścigu uformowała się grupka zawodniczek nadająca ton rywalizacji. W gronie tym nie zabrakło faworytek: Mai Włoszczowskiej, Jolandy Neff czy Ewy Lechner. Do decydującego ataku doszło na 3 rundzie, gdzie na atak Włoszczowskiej odpowiedziały jedynie dwie Szwajcarki: Neff oraz Kathrin Stirnemann. Niestety dla Polki jej atak poprawiła Neff i samotnie kontynuowała wyścig.

Maja Włoszczowska i Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) przez kolejne okrążenia walczyły o srebrny medal I Igrzysk Europejskich w Baku. Ekscytująca walka pomiędzy kolarkami trwała do ostatniego metra. Po udanym ataku na zjeździe kilka sekund przewagi utrzymała Stirnemann. Maja Włoszczowska z rękoma uniesionymi ku górze przekroczyła linię mety na 3 pozycji.

Pozostałe Polki startujące w Baku Monika Żur i Paula Gorycka, zajęły odpowiednio 9. oraz 15. miejsce.

 Warunki wyścigu były dość trudne, ponieważ trasa rywalizacji była w 100% odsłonięta. Wysoka temperatura i palące słońce stanowiły duże wyzwanie dla wszystkich zawodniczek. Stosunkowo szybka do pokonania trasa, zawierała dużo płaskich odcinków i niewiele trudnych technicznie punktów.

 

Wyniki kobiet I Igrzyska Europejskie w Baku:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) 1:31:05

2. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) +2:03

3. Maja Włoszczowska (Polska) +2:08

…..

9. Monika Żur (Polska)

15. Paula Gorycka (Polska)