Dzień walki
ZAWODNIKÓW KROSS-SPUR RACING

Maja Włoszczowska i Ariane Lüthi zajęły piąte, a Sergio Mantecón i Ondřej Cink – 27. miejsce na trasie piątego etapu Absa Cape Epic. Męski duet wygrał za to, już po raz drugi, premię Dimension Data Hotspot.

Piąty etap wyścigu Absa Cape Epic uznawany był powszechnie za najbardziej wymagający. Na dystansie stu kilometrów zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania łącznie 2800 metrów przewyższenia. Wyruszyli z doskonale już sobie znanego Oak View, a finiszowali w Stellenbosch, gdzie do końca imprezy zlokalizowane będzie miasteczko wyścigu.

Ondřej Cink i Sergio Mantecón długo utrzymywali tempo najlepszych zawodników, ale z walki o etapowe podium – ich najważniejszy podczas Absa Cape Epic cel – wyeliminowała ich kraksa Hiszpana. Ostatecznie zajęli 27. miejsce, lecz nie załamują rąk, bowiem wciąż mają przed sobą dwie szanse, by zrealizować to, co planowali.

Piątek był trudnym dniem dla duetu Maja Włoszczowska/Ariane Lüthi. Zawodniczki Kross-Spur Racing po ponad pięciu godzinach walki finiszowały na piątej pozycji. Najlepsze okazały się Candice Lill i Adelheid Morath (Summit Fin), które wyprzedziły dominatorki imprezy – Annę van der Breggen i Annikę Langvad (Investec-Songo-Specialized). W klasyfikacji generalnej polsko-szwajcarski duet wciąż zajmuje znakomite, trzecie miejsce, mając sporą, bo ponad ośmiominutową przewagę nad czwartymi Jennie Stenerhag i Mariske Strauss (Silverback-Fairtree).

Do zakończenia rywalizacji w Republice Południowej Afryki pozostały już tylko dwa etapy. W sobotę zawodnicy i zawodniczki pokonają 89, zaś w niedzielę – 70 kilometrów.