Giger wygrywa,
Włoszczowska druga w Jeleniej Górze!

10

Norweżka Gunn-Rita Dahle Flesjaa oraz Szwajcar Fabian Giger zwyciężyli w wyścigu Maja Race. Gospodyni imprezy – Maja Włoszczowska zajęła drugie miejsce, podium wśród kobiet dopełniła Holenderka Anne Tauber. Podium panów dopełnili drugi Anton Sintsov oraz Tomas Paprska.

Słoneczna Jelenia Góra to od lat gospodarz wyścigu Maja Race. Po zdobyciu srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich przez Maję Włoszczowską organizatorzy spodziewali się tłumów kibiców i nie przeliczyli się. Od startu Maja jechała w czołówce i próbowała gonić Gunn-Ritę Dahle Flesjaa. Norweżka przez cały wyścig utrzymywała dobre tempo i finiszowała ponad minutę przed Włoszczowską. Trzecia wyścig ukończyła Anne Tauber.

W wyścigu panów od startu prowadzili Fabian Giger z Kross Racing Team i Anton Sintsov (JBG2 MTB Team). Na ostatnim okrążeniu Sintsov uzyskał kilka metrów przewagi, jednak upadł i został wyprzedzony przez Gigera, który nie oddał prowadzenia już do mety. Na szóstej pozycji finiszował drugi z reprezentantów Kross Racing Team Bartłomiej Wawak