Jolanda Neff czwarta
w Heubach!

4

Zawodniczka Kross Racing Team udanie zakończyła zawody w niemieckim Heubach. Równie dobrze spisali się panowie z teamu Krossa: Bartłomiej Wawak finiszował na 7 lokacie, natomiast Fabian Giger ukończył zawody na 10 miejscu.

Trasa wyścigu w Heubach należała do kategorii „oldschool” opierała się, bowiem na długim podjeździe i zjeździe. Jolanda Neff wystartowała bardzo dobrze, dojeżdżając na szczyt pierwszego podjazdu wraz z Sabine Spitz. Szwajcarka na zjeździe uciekła starszej koleżance na ponad 20 sekund. Na prowadzeniu utrzymała się do połowy trzeciego okrążenia. Drobny błąd na zjeździe oraz pierwsze oznaki zmęczenia spowodowały spadek tempa Jolandy. Minęły ją kolejno Annika Langvad oraz Jana Belomoina. Neff dojechała do mety na 4. pozycji.

W wyścigu panów od początku mocne tempo dyktował Matthias Fluckiger, który prowadził od startu do mety. Za jego plecami o drugie miejsce walczyli Florian Vogel i Jordan Sarrou, później samotnie jechał Mistrz Europy Julien Absalon. Po nim o jak najlepszą lokatę jadąc w grupie walczyli reprezentanci Krossa: Giger i Wawak oraz: Guerrini, Frischknecht, Valero, Schulte-Lunzum, Sintsov. Ostatecznie Wawak finiszował na 7. miejscu natomiast Giger na 10 lokacie.