Kross Racing Team
rozpoczął zmagania w Pucharze Świata!

2

Ondrej Cink zajął 11., a Sergio Mantecón – 25. miejsce w wyścigu XCC – pierwszym akcie zmagań podczas zawodów Pucharu Świata w Albstadt. Triumfował Mathieu van der Poel.

 

Zawodnicy Kross Racing Team do rywalizacji w Pucharze Świata przystępują, mając za sobą serię bardzo dobrych występów w imprezach niższych kategorii. Ondrej Cink wygrał dwie ostatnie odsłony Pucharu Czech (w Mesto Tuskouv i Pec pod Snezkou) oraz zawody kategorii HC w niemieckim Heubach, zaś Sergio Mantecón triumfował w rodzimym Internacional Villa de Caudete i w „Górale na Start” w Wałbrzychu.

 

Piątkowe zmagania w Albstadt, stanowiące przystawkę przed niedzielnym „daniem głównym” – wyścigiem XCO, Cink ukończył po bardzo aktywnej jeździe tuż za pierwszą dziesiątką. Mantecón zajął 25. miejsce.

 

- Ondrej starał się jechać aktywnie, a podczas całego wyścigu próbowaliśmy być możliwie jak najbardziej widoczni. Sergio szansę na wyższą pozycję zaprzepaścił słabym startem. Stawka była jednak bardzo wyrównana i w kolejnych zawodach wszystko jest możliwe

- ocenił menedżer Kross Racing Team, Kornel Osicki.

 

Wyścig XCO odbędzie się w niedzielę. Start o 14:35. Transmisję przeprowadzi redbull.tv. Bądźcie z nami!