Maja trzecia
w Haiming!

4

Reprezentantka Kross Racing Team po zaciętej walce z rywalkami kończy wyścig w austriackim Haiming na trzecim miejscu. Po zwycięstwo sięgnęła Szwajcarka Linda Indergand przed Ukrainką Janą Belomoiną. Drugi z reprezentantów Krossa – Fabian Giger ukończył zawody na 28. Miejscu.

Maja Włoszczowska rozpoczęła wyścig w bardzo spokojnie, kończąc pierwszą rundę koło 15 pozycji. Polka przyjęła taktykę równej jazdy na każdym okrążeniu, która opłaciła się. Systematycznie odrabiała straty, by podobnie jak przed dwoma tygodniami walczyć z Janą Belomoiną – tym razem o drugie miejsce. Ponownie zwycięsko zakończyło się to dla Ukrainki. Pierwsze miejsce dla prowadzącej od startu do mety Lindy Indergard.

Wyścig panów rozpoczął się obiecująco dla reprezentantów Kross Racing Team. Zarówno Fabian Giger jak i Bartłomiej Wawak ukończyli wjechali na pierwsze okrążenie w okolicach 10. Lokaty. Chwilę później defekt zaliczył pierwszy z nich, na szczęście tuż przed strefą techniczną, na nieszczęście na początku wyścigu, co uniemożliwiło odrobienie straty. Szwajcar walczył o jak najlepszą lokatę do samej mety, kończąc na 28. miejscu. Bartłomiej Wawak został zmuszony do wycofania się z wyścigu na piątej rundzie z powodu bólu pleców.

Już za tydzień reprezentanci Kross Racing Team wystąpią w Niemieckim Heubach.