Puchar Świata:
piąte miejsce Ondreja Cinka w Novym Mescie na Morave!

3

Ondrej Cink ukońcył wyścig XCO podczas Pucharu Świata w Novym Mescie na Morave na piątej pozycji. Zawodnik Kross Racing Team pojechał bardzo odważnie, nie kalkulował i został za to nagrodzony. „To mój styl” - mówił na finiszu. Drugi z zawodników polskiej stajni – Sergio Mantecón – był 27.

Cink, dla którego niedzielny występ był jednym z najważniejszych startów w sezonie, rozpoczął wyścig bardzo aktywnie, podążając za nadającymi najmocniejsze tempo: Mathieu van der Poelem i Nino Schurterem. Długo jechał na trzeciej pozycji, dopiero w końcówce pozwalając się wyprzedzić dwóm innym zawodnikom. Piąta lokata jest jednak zarówno dla niego, jak i całego zespołu wielkim sukcesem.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Przed wyścigiem mówiłem, że przyjeżdżam tu, by wygrać i zrobiłem co w mojej mocy, aby tego dokonać. Starałem się jechać z Schurterem i Van der Poelem. Co prawda nie utrzymałem ich tempa, ale długo zajmowałem trzecią pozycję. W końcówce zapłaciłem za to, tracąc dwie pozycje, ale i tak mogę być z tego występu zadowolony - podsumował Ondrej Cink.

Z sukcesu Czecha na jego rodzimej ziemi bardzo cieszył się drugi z kolarzy Kross Racing Team – Sergio Mantecón, który po bardzo dobrym występie w Albstadt (13. pozycja), tym razem miał sporego pecha.

- Nie wystartowałem najlepiej, potem miałem jeszcze problem z obręczą i zmuszony byłem odrabiać straty. W pewnym momencie byłem już w szóstej dziesiątce, a ostatecznie ukończyłem wyścig jako 27. Bardzo cieszę się jednak z sukcesu Ondreja, który na swojej ziemi, przed swoimi kibicami dokonał wielkiej rzeczy - mówił Hiszpan.

 

Ekipa Kross Racing Team po raz kolejny zaprezentuje się w akcji już w kolejny weekend, podczas Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race.