Puchar Świata w Les Gets:
ósme miejsce Ondreja Cinka w wyścigu XCC

1

Ondrej Cink zajął 8., a Sergio Mantecón – 33. miejsce w piątkowym wyścigu XCC podczas Pucharu Świata w Les Gets.

Po udanych, choć pozostawiających jednocześnie poczucie niedosytu zawodach w Vallnord (Andora), ekipa Kross Racing Team przystępowała do zmagań we francuskim Les Gets pełna nadziei na poprawienie osiągniętych tam rezultatów. Tradycyjnie już, zmagania otworzył piątkowy wyścig XCC, odbywający się na szybkiej, choć jednocześnie nie pozbawionej trudności trasie.

Od samego startu na czele jechała spora grupa, w której sytuację starał się kontrolować Ondrej Cink. Czeski zawodnik jechał bardzo czujnie i ukończył rywalizację na wysokiej, ósmej pozycji. Drugi z kolarzy Kross Racing Team – Sergio Mantecón – zajął 33. miejsce. Zwyciężył Mathieu van der Poel przed Henrique Avancinim i Victorem Koretzkym.

- Dzień był bardzo trudny, głównie ze względu na fakt, że trasa była niezwykle zapylona. Nie widziałem prawie nic. Czuję się jednak świetnie i bardzo się cieszę, że udało mi się finiszować w czołowej ósemce. Nie mogę się doczekać niedzielnego wyścigu – powiedział Cink na finiszu.

Już w niedzielę kolejna odsłona zmagań w Les Gets. Wyścig XCO rozpocznie się o godzinie 14:50. Transmisję na żywo oglądać będzie można na stronie redbull.tv.