Sergio Mantecón
najlepszy w Wałbrzychu

Sergio Mantecón wygrał sobotni wyścig „Górale na Start” w Wałbrzychu. Hiszpan z Kross Racing Team, który sygnalizuje w ostatnim czasie znakomitą dyspozycję, pokonał Bartłomieja Wawaka i Jakuba Zamroźniaka. Tego samego dnia rywalizację w etapowym wyścigu „Belgian Mountainbike Challenge” zakończyła Ariane Lüthi, która w „generalce” zajęła trzecie miejsce.

Mantecón, dla którego start w Polsce był próbą generalną przed zawodami Pucharu Świata w Albstadt, nie zostawił rywalom złudzeń. Finiszował z czasem 1:28:48, wyprzedzając Wawaka o 29 sekund. Trzeci Zamroźniak stracił do Hiszpana 36 sekund.

Bardzo dobrze spisała się również Ariane Lüthi, która w sobotę zakończyła zmagania w Belgian Mountainbike Challenge. Szwajcarka po triumfie w prologu i czwartym miejscu na 1. etapie, ostatniego dnia rywalizacji finiszowała druga, co pozwoliło jej awansować w „generalce” na najniższy stopień podium.

Niedziela przyniesie nam kolejne emocje, związane ze startem zawodnika Kross Racing Team. Ondřej Cink w Pec pod Snezkou powalczy w trzeciej z tegorocznych odsłon Pucharu Czech. Początek zmagań o godzinie 14:30.