Wawak wygrywa
w Langenlois

Kolarz Kross Racing Team triumfuje w austriackim Langenlois, drugie miejsce dla Włocha Nadira Colledani, najniższy stopień podium zajmuje Jan Skarnitz z Czech. Wyścig kobiet wygrywa Barbara Benko.

Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team wystartował bardzo dobrze i od początku wyścigu jechał w czubie. Dużo gorzej wystartował drugi z reprezentantów KrossaFabian Giger. Szwajcar ukończył pierwsze okrążenie koło 30. pozycji i musiał odrabiać straty do rywali.

Z przodu czujnie jechał Wawak, kontrolując rywali i nie pozwalając im na atak. Na ostatnią rundę wjechał wraz z Nadirem Colledanim oraz Janem Skarnitzem. Kolarze kilkukrotnie próbowali się wzajemnie atakować, jednak nikomu nie udało się uzyskać przewagi. Polak zaatakował długim finiszem i to on mógł unieść ręce w geście zwycięstwa.

Po początkowych problemach Fabian Giger z każdym okrążeniem odrabiał stracone pozycję. Sił wystarczyło mu na zajęcie 8-lokaty. Jak przyznał na mecie – „Od kilku dni czułem, że może być ciężko. Odczuwam jeszcze zmęczenie po etapowym wyścigu w Chorwacji. Na rundzie startowej nie miałem mocy i straciłem bardzo dużo. Później musiałem odrabiać stracony dystans. Gratulacje dla Barta, pokazał moc!”

Już za tydzień kolarze Kross Racing Team w składzie: Maja Włoszczowska, Jolanda Neff, Fabian Giger, Bartłomiej Wawak wystartują we włoskim Montichiari.