Włoszczowska i Wawak
najszybsi w Wałbrzychu

5

Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak triumfują w wyścigu Górale na Start kategorii C2. Wyścig w Wałbrzychu jest jednocześnie jedną z eliminacji Pucharu Polski. Pierwsze miejsca to dobry prognostyk przed zbliżającym się pierwszym Pucharem Świata.

 

Maja Włoszczowska od pierwszej rundy prowadziła w wyścigu utrzymując przewagę około 40 sekund nad Aleksandrą Podgórską aż do mety. Zawodniczka Kross Racing Team popełniła mały błąd na ostatniej rundzie, zaliczając upadek, który jednak nie przeszkodził jej w osiągnięciu mety na pierwszej pozycji. Trzecia na finiszu zameldowała się Marlena Droździok.

W wyścigu panów Bartłomiej Wawak stoczył walkę o zwycięstwo z Markiem Konwą. Wawak atakował kilkukrotnie bardziej doświadczonego rywala, ale udało mu się dopiero odjechać na przedostatniej rundzie. Do mety dotarł z 11 sekundową przewagą. Trzecie miejsce zajął Czech Jan Nesvabda.

Dzień wcześniej dwoje pozostałych zawodników Kross Racing Team: Jolanda Neff oraz Fabian Giger rywalizowali w Pucharze Szwajcarii. Aktualna Mistrzyni Europy po finiszu pokonała Sinę Frei i sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Giger nie ukończył wyścigu, który rozgrywał się w ciężkich, deszczowych warunkach.

Za dwa tygodnie kolarze Kross Racing Team wystąpią w pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata w Novym Meście na Morave w Czechach.